Rokrocznie Wyścig Krzeszowska Strzała, organizowany przez Stowarzyszenie Cyklistów Team Bystre, cieszy się coraz większym zainteresowaniem kolarzy z całej Polski. W tym roku wyścig, mający na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnej turystyki rowerowej, odbył się 22 września.

Trasa wyścigu obejmowała 62 kilometry i prowadziła przez tereny Gminy Krzeszów oraz Powiatu Niżańskiego. Start i meta znajdowały się na ul. Kościelnej w Krzeszowie. Kolarze przejeżdżali przez takie miejscowości jak: Podgóra Plebańska, Kamionka Górna i Kamionka Dolna, Krzeszów. Meta usytułowana była na podjeździe o nachyleniu 18%. Pętla miała 7,8 km długości i trzeba było ją pokonać osiem razy.

To wydarzenie zgromadziło pasjonatów sportu, mieszkańców oraz gości, tworząc niezapomnianą i emocjonującą atmosferę. W zmaganiach kolarzy dopingował również Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, reprezentując Powiat Niżański, jako fundatora nagród dla zwycięzców wyścigu.

Wśród mężczyzn biorących udział w krzeszowskim wyścigu wygrał Dawid Nytko z MPCC TEAM, pokonując trasę w czasie 1:31:28.53, (średnia prędkość 40,40 km/h). W rywalizacji kobiet najlepsza była Sonia Cięciel, która ukończyła wyścig w czasie 1:40:53.45 (średnia prędkością 36,63 km/h).

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego kolarskiego wydarzenia. Wyścig na wymagającym terenie Krzeszowa przyciąga wielu zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu, połączonym ze sportową rywalizacją zarówno z okolicznych miejscowości, jak i sąsiednich województw, co odzwierciedla skalę organizowanego wydarzenia. Dziękuję raz jeszcze za udział i wsparcie, a zwycięzcom gratuluję osiągniętych wyników - podsumował Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko.

Wyniki wyścigu wraz z podziałem na kategorie wiekowe dostępne są poniższej tabeli.

Zdjęcia: Stowarzyszenia Cyklistów Team Bystre