Na niżańskim stadionie MKS Sokół Nisko odbyły się rozgrywki w ramach Turnieju podokręgów Podkarpackiego ZPN o puchar Jana Domarskiego i Grzegorza Laty. Wydarzenie to było wspólnym świętem sympatyków piłki nożnej oraz władz lokalnych. Były to rozgrywki Mistrzostw Podkarpacia w piłce nożnej chłopców rocznik 2014 – grupa Orlik, a organizatorami rozgrywek był Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz Podokręg Piłki Nożnej w Stalowej Woli.

Celem turnieju była wstępna selekcja zawodników do kadr wojewódzkich, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez rozgrywki sportowe, budowanie prawidłowych relacji między zawodnikami, budowanie pozytywnego wizerunku Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz integracji w grupie rówieśniczej i podniesienie sportowego poziomu gry.

W rozgrywkach brały udziały drużyny z podokręgów: Stalowa Wola, Jarosław, Krosno, Dębica i Rzeszów. Po zakończonych rozgrywkach wręczono nagrody, które ufundował Powiat Niżański. Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Strzelec: Natan Karnas (Krosno)

Bramkarz: Mieszko Kobyłecki (Rzeszów)

MVP (najlepszy zawodnik meczu): Michał Zajączkowski (Dębica)

Nagrody, puchary i medale wręczali: Sylwester Daśko – Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego, Marcin Król – Członek Zarządu Podkarpackiego ZPN, Prezes Podokręgu Stalowa Wola – Józef Kornatowski i Wiceprezes Podokręgu Stalowa Wola – Stanisław Gancarz.

Wyniki meczów:

Podokręg Stalowa Wola – Podokręg Jarosław 4:0

Krosno – Dębica 1:0

Stalowa Wola – Rzeszów 1:3

Dębica – Jarosław 5:0

Krosno – Rzeszów 5:0

Stalowa Wola – Dębica 2:4

Rzeszów – Jarosław 6:1

Stalowa Wola – Krosno 1:0

Rzeszów – Dębica 0:3

Krosno – Jarosław 5:1.

Klasyfikacja końcowa:

1. Podokręg Krosno – 9 pkt.
  2. Podokręg Dębica – 9 pkt.
  3. Podokręg Rzeszów – 6 pkt.
  4. Podokręg Stalowa Wola – 6 pkt.
  5. Podokręg Jarosław – 0 pkt.

Ostatni turniej z tegorocznego cyklu o Puchar G. Lato i J. Domarskiego odbył się w 28.09 w Sanoku.

Zdjęcia: Podokręg Piłki Nożnej w Stalowej Woli