W dniach 26-27 września br. odbyło się XXXI Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich – zorganizowane w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Podczas obrad wybrano nowe władze Związku na VII Kadencję. W głosowaniu czynny udział wziął, uczestniczący w Zgromadzeniu, Starosta Niżański Robert Bednarz, wspierając oraz wypełniając prawo do głosowania na poszczególnych samorządowców.

Andrzej Płonka, Starosta Bielski, został ponownie wybrany na Prezesa Związku Powiatów Polskich na VII kadencję. Na Wiceprezesów wybrano Starostów: Jana Grabkowskiego, Jerzego Kolarza, Adama Krzysztonia (Starosta Łańcucki), Krzysztofa Lisa, Andrzeja Nowickiego, Andrzeja Potępę, Sławomira Snarskiego i Zbigniewa Szumskiego.

Wybrano również nowych członków Zarządu Związku, w skład którego wszedł Starosta Strzyżowski Robert Godek oraz Komisję Rewizyjną.

W Związku Powiatów Polskich zrzeszonych jest obecnie 304 samorządy, z 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu w całym kraju.

Ważnym punktem programu XXXI Zgromadzenia Ogólnego ZPP były prelekcje tematyczne, m.in. z zakresu nowych regulacji dotyczących ochrony ludności i obrony cywilnej, nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz planowanych zmianach prawnych w obszarze ochrony zdrowia, które przedstawiła Minister Zdrowia Izabela Leszczyna oraz Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

Odbyło się również posiedzenie nowego Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Serdecznie gratulujemy Prezesowi oraz Członkom Zarządu powołanym do administrowania w VII kadencji Zarządu ZPP, oraz życzymy rozwoju i wielu sukcesów.

Zdjęcia: Związek Powiatów Polskich https://www.zpp.pl/galeria/3381-xxxi-zgromadzenie-ogolne-zpp-26-27-wrzesnia-2024-r