„Jesteśmy aktywni, ćwiczymy spryt i umysł” – edycja piąta, to kolejne sportowe inicjatywy zostały zrealizowane dzięki środkom przeznaczonym na ten cel przez Powiat Niżański.

Na realizację zadania z zakresu kultury fizycznej Stowarzyszenia „Bieliny – wieś nad Sanem” otrzymało dofinansowanie z budżetu Powiatu w kwocie 7.000 zł.

Na realizację zadań związanych z inicjatywą sportową wydatkowano łącznie kwotę 9 210 zł, w tym, jako wkład własny Stowarzyszenie wydatkowało kwotę 1 890 zł oraz wkład rzeczowy w kwocie 320 zł.

W ramach realizacji zadania zorganizowano cykl zajęć dla starszych dzieci i zakresie gry w tenisa lub gry w szachy. Podsumowaniem zadania było zorganizowane spotkanie ogólnodostępne, podczas, którego odbyły się konkursy – turnieje gier zręcznościowych oraz ćwiczenia logicznego myślenia. Wydarzeniu towarzyszył również animator, który kreatywnie angażował dzieci do wspólnej zabawy. Dostępny był również dmuchany plac zabaw i poczęstunek dla uczestników.

Realizacja sportowego wydarzenia miała bardzo korzystny wpływ na dzieci i młodzież z Powiatu Niżańskiego. Zajęcia pozwoliły na kształtowanie nowych umiejętności, poznawania technik przydatnych w sportowym rozwoju jak również pozwoliła na dotarcie do młodych ludzi i racjonalne zagospodarowanie czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Zdjęcia: Stowarzyszenia „Bieliny – wieś nad Sanem”