W Auli przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, dnia 15 października br., odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej – święta szkolnictwa, które corocznie uroczyście obchodzone jest również w Powiecie Niżańskim.

Uroczystość była okazją do wyrażenia uznania i wdzięczności dla Grona Pedagogicznego, pracowników szkół oraz placówek prowadzonych przez Powiat Niżański. Podczas wydarzenia wręczono Nagrody Starosty nauczycielom za ich osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze oraz Nagrody Dyrektorów nauczycielom swoich szkół.

Swoją obecnością obchody Dnia Edukacji Narodowej zaszczycili: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Józef Sroka, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu oraz Promocji Małgorzata Kuś, Członkowie Zarządu Powiatu: Magdalena Hasiak, Dariusz Łebko oraz Adam Mach, Dyrektor LO w Nisku Jerzy Stelmach, Dyrektor RCEZ w Nisku Wacław Piędel, Dyrektor ZS w Jeżowem Stanisław Haduch, Dyrektor ZS w Rudniku nad Sanem Edward Wołoszyn, Dyrektor SOSW w Rudniku nad Sanem Marta Szczepańska oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nisku Dorota Rabińska. W wydarzeniu udział wzięli również nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Powiat Niżański oraz zaproszeni goście.

Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja, by wyrazić wdzięczność dla osób zaangażowanych w proces wychowawczy oraz sukcesy w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Nagrody Starosty Niżańskiego otrzymali nauczyciele ze szkół i placówek oświatowych:

• LO w Nisku: Anna Beetz i Krzysztof Śnieżek;
  • ZS w Rudniku nad Sanem: Marek Bieńkowski i Waldemar Pisarski;
  • SOSW w Rudniku nad Sanem: Anna Bednarz, Elżbieta Śnios, Ewelina Ludjan, Małgorzata Fronc-Krzyszczuk, Małgorzata Prokop i Magdalena Zięba;
  • ZS w Jeżowem: Bogdan Sieńko;
  • RCEZ w Nisku: Anna Brak, Ewelina Miklas, Aneta Mazurek, Marian Chrapko i Zdzisław Tabor;
  • PPP w Nisku: Elżbieta Cagara.

Po wręczeniu Nagród Starosty nastąpiła kolejna ważna chwila – wręczenie Nagród Dyrektora.

Nagrody Dyrektora z poszczególnych szkół otrzymali:

• z LO w Nisku: Anna Dąbek, Beata Wasyl, Henryka Rzucidło, Monika Krawiec, Ewelina Sobiło i Sylwia Matyka;
  • z ZS w Rudniku nad Sanem: Adam Konior, Sławomir Konior, Alina Kozik, Edyta Małek-Karaś, Marta Nawrocka, Natalia Paszek, Monika Reichert, Justyna Tabor, Marek Wojtaś i Sławomir Zając;
  • ze SOSW w Rudniku nad Sanem: Aneta Horzempa, Agnieszka Dreksa, Magdalena Kołodziej, Katarzyna Kasprowicz, Aneta Jakubowska, Monika Siek, Ewa Szabat, Iwona Waliłko i Dominika Zdeb;
  • z ZS w Jeżowem: Karolina Chciuk, Bożena Hałuch, Agnieszka Kołodziej, Joanna Mazurkiewicz i Robert Szafran;
  • z RCEZ w Nisku: Grażyna Czyż, Andrzej Habigier, Magdalena Mazurek, Joanna Mroczek, Janusz Niemiec, Aleksandra Oleksy, Jacek Piotrowski, Mariusz Sagan, Tomasz Skoczeń, Barbara Szewc i Tomasz Weber;
  • z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nisku: Krystyna Brzóskiewicz.

- Drodzy Nauczyciele, pracownicy oświaty, dziś mogąc obchodzić z Wami Wasze święto, pragnę w imieniu własnym i społeczności podziękować Wam za zaangażowanie i codzienną ciężką pracę, za wyrozumiałość względem uczniów i cierpliwość na co dzień, za życzliwą postawę i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie każdego młodego człowieka. W tym szczególnym dniu należy podkreślać rolę, jaką pełnicie w życiu młodych ludzi, kształcąc i przygotowując do życia następne pokolenie. Życzę, aby każdy dzień przynosił satysfakcję z pracy pedagogicznej i poczucia ważności wykonywanego zawodu, niezwykle istotnego i wymagającego – mówił Starosta.

Wydarzenie uświetnił występ uczniów RCEZ w Nisku – Szymona Głuszaka, Ewy Szczęchór, Oliwi Paleń, Kacpra Wilusza i Nadzieyi Bereiko, którzy wykonali utwór „Zawsze tam gdzie Ty” z repertuaru Lady Pank oraz występ uczennicy LO w Nisku Amelii Orłowskiej, młodej adeptki sekcji wokalnej NCK Sokół w Nisku, która wykonała utwór „Morze wdzięczności” do słów Kaliny Rokosz i muzyki Michała Witka.