W niedzielę 30 czerwca 2024 r., na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Krzeszowie, odbył się V Piknik Rodzin Zastępczych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku już po raz piąty.

W tym radosnym spotkaniu udział wzięły rodziny zastępcze z terenu Powiatu Niżańskiego, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Józef Sroka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Marta Ciosmak wraz z pracownikami.

Rodzinna atmosfera sprzyjała miłym i swobodnym rozmowom rodziców zastępczych oraz radosnej zabawie dzieci. Dla młodszych uczestników Pikniku przygotowano wiele atrakcji. Animatorzy czasu wolnego zapewnili dla dzieci przeróżne gry i zabawy, w których wraz z dziećmi udział wziął Pan Starosta.

Działająca kurtyna wodna pozwoliła na przyjemne ochłodzenie się, nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Dużo radości sprawiła także dmuchana zjeżdżalnia, z której korzystały nie tylko najmniejsze dzieci.

Z ponownego spotkania ucieszyła się młodzież, która chętnie korzystała z boiska do piłki nożnej i siatkowej. Wszyscy nie mogli się doczekać wejścia na park linowy. Podczas przechodzenia po trasach parku linowego swoim dzieciom żywiołowo kibicowali rodzice.

Na Pikniku nie zabrakło wspólnego grillowania oraz słodkiego poczęstunku. Dla dzieci przygotowana była słodka niespodzianka, którą częstował Pan Starosta. Dobra atmosfera sprzyjała integracji i wspólnej rozmowie wszystkich uczestników Pikniku.

Jak ważną rolę spełniają rodzice zastępczy zaznaczył Starosta Niżański Robert Bednarz, który w słowach uznania dziękował im za trud wychowania i opieki nad dziećmi oraz wyraził wdzięczność dla pracowników PCPR za pracę na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej: - Cieszę się, że mogę uczestniczyć wraz z Panem Wicestarostą oraz z Państwem, w tym miłym wydarzeniu, jakim jest dzisiejszy piknik. To już piąty raz, kiedy mamy możliwość spotkania się w tak miłej atmosferze i wspólnie spędzić czas. Mam możliwość rozmowy z rodzicami, którzy z troską i wielką odpowiedzialnością realizują powierzone im zadanie opieki i wychowania dzieci. Pragnę zaznaczyć, że rola rodzin zastępczych jest nieoceniona, wykonują one ogromną pracę, za co kieruję w stronę rodziców zastępczych słowa uznania i podziękowania – podsumował Starosta.

Dziękujemy naszym wspaniałym i sympatycznym rodzinom zastępczym za wspólnie spędzony czas, dziękujemy za Waszą obecność.